Share
Vědět, jaké reklamy má na Facebooku naše konkurence rozhodně není od věci. Přitom se dají najít pomocí pár kliknutím, stačí vědět kde.

Vážení přátelé MarketingPPC, dnes pro vás mám dva tipy a pár odkazů:

 1. Jak si prohlédnout reklamy konkurence na síti Facebook
 2. Co je to Globální značka Google a kdy ji potřebujete
 3. Co nového na blogu o PPC marketingu

1. Jak si prohlédnout reklamy konkurence na síti Facebook

Facebook se, i z důvodu zpřísnění podmínek na ochranu soukromí, snaží uživatelům zpřístupnit více informací. Jednou z pozitivních změn z pohledu marketingu je možnost podívat se na reklamy konkurence.

Najdete je snadno - přejděte na stránku zvolené firmy a vlevo dole hledejte volbu Informace a reklamy. Zvolíte zemi a můžete se inspirovat:

---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Doporučuji z reklam konkurence neopisovat. Spousta firem dělá marketing špatně, takže je snadné okopírovat něco, co nefunguje ani jim.

A kopírovat něco od firmy s výborným marketingem neznamená, že to bude fungovat i jinde. Coca Cola má super marketing, pro většinu z nás nepoužitelný. Nejlepší je se inspirovat a zkusit vymyslet něco lepšího.

2. Globální značka Google (dále jen gtag)

S gtag kódem přišel Google celkem nedávno. Jsem si jist, že pokud na něj někdo narazí náhodou, bude pro něj trochu matoucí (stejně jako pro mě, když jsem jej viděl poprvé). Proto se u něj krátce zastavím a vysvětlím, co gtag je a kdy jej potřebujete.

Kde na gtag můžete narazit:
 • Pokud zakládáte nový Google Analytics účet nebo potřebujete měřicí značku ze stávajícícho účtu.
 • Pokud chcete v Google Ads vygenerovat kód pro měření konverzí nebo pro remarketing.

gtag má dvě výhody:
 1. Sjednocuje v sobě Google Analytics a Google Ads kódy. K čemu mít tři kódy, když stačí jeden (pro každou z těchto služeb je potřeba kód mírně upravit).
 2. Při měření Google Ads konverzí a při Google Ads remarketingu si umí poradit i s prohlížečem Safari, který z bezpečnostních důvodů neumožňuje sledování uživatelů pomocí cookies třetí strany. Přeloženo - starší Google Ads kódy v Safari nefungují.

Kdy gtag (ne)potřebujete:
 • Pokud používáte Správce značek Google (GTM), nemusíte si s gtag lámat hlavu. V tom případě se jen ujistěte, že v GTM používáte značku s názvem Propojovač konverzí (umožňuje měřit Google Ads konverze i z prohlížeče Safari).
 • Pokud měříte Google Ads pomocí Google Analytics, gtag také nepotřebujete. Jelikož je ale výrazně novější než předchozí analytics značka, dříve či později ji patrně nahradí.
 • Pokud používáte Google Ads remarketing nebo měření konverzí, je lepší na gtag přejít. V opačném případě přijdete o data uživatelů Safari (a v budoucnu možná i jiných prohlížečů).

Jestli nemáte GTM a budete chtít kódy měnit, doporučuji z mnoha důvodů přejít rovnou na GTM. Více se dočtete na blogu https://www.marketingppc.cz/marketing/google-tag-manager-1-cast/

3. Co nového na blogu

Jeden článek je úplně nový, další tři aktualizované - jedním z nich je již zmíněný Google Tag Manager.

Google Ads Chytré nabídky umí usnadnit práci nebo také zničit fungující kampaně. Záleží, jak se použijí: https://www.marketingppc.cz/ppc-automatizace/google-ads-chytre-nabidky-pro-obezretne/

Na co si dát pozor při měření Google Ads konverzí, jak vložit gtag značku a na co u konverzí nezapomínat: https://www.marketingppc.cz/google-ads/mereni-google-ads-konverzi/

Jak si poradit s kampaní Google Ads remarketing: https://www.marketingppc.cz/google-ads/jak-funguje-google-ads-remarketing/

Pro dnešek vše. Doporučuji mrknout na PPC Asistenta, vylepšili jsme kontrolu kampaní, přidali nové tipy i alarmy.

PPC Asistent je online nástroj, který usnadňuje práci s Google Ads:

 • automaticky každý den v noci zkontroluje Google Ads účet,
 • ve výsledcích kontroly shrne konkrétní nedostatky v kampaních,
 • pokud nastane nějaká krize, pošle e-mailem Alarm,
 • navíc nabízí Doporučení na konkrétní vylepšení kampaní.

Pro účty s útratou 5.000 Kč/měsíc je zadarmo v plné verzi (stačí se přihlásit, přejít na ceník a kliknout na Používat bezplatně).

Pro větší účty lze vyzkoušet zdarma na 30 dnů (buď se v rozhraní bezplatná verze nabídne sama, nebo můžete použít odkaz Napište nám a kolegové vám ji zapnou).  

PPC Asistent najdete tady
https://asistent.marketingppc.cz/asistent


Filip

Filip Hvízdal
Zakladatel MarketingPPC
filip@marketingppc.cz
Adresát: _t.e.s.t_@example.com
MarketingPPC s.r.o., Nové sady 988/2, 61400 Brno, Czech Republic
Tento email je obchodním sdělením od MarketingPPC s.r.o.
Odhlásit

Filip se online marketingu začal věnovat poté, kdy vyzkoušel Google Ads při svém prvním podnikatelském pokusu. Přestože i předtím pracoval v oblasti marketingu, jednalo se o off-line marketingové kampaně pro AVG nebo Autodesk. Online marketing pro malou firmu byla nová zkušenost - a nutno přiznat, že první výsledky byly nevalné.
PPC marketing jej ale zaujal, doplnil chybějící vědomosti a časem si uvědomil, že řada menších podnikatelů bude v PPC tápat podobně jako kdysi on. A hodila by se jim rada nebo pomoc od někoho, kdo si sám prošel stejným procesem. Proto vznikl v roce 2013 MarketingPPC.


Email Marketing by ActiveCampaign