Share

Vážení přátelé MarketingPPC, dnes pro vás máme tři rychlé tipy:

  1. Sklik mění rozhraní a typy kampaní
  2. Zkontrolujte si reklamy Sklik v obsahové síti
  3. Snadné testování AdWords reklam

1. Změna Sklik rozhraní
Během zítřka se mění Sklik rozhraní a některé změny ovlivní i fungování kampaní:
  • Již nebude dostupné okruhové cílení, ale půjde cílit podle okresů. Stávající okruhové cílení se automaticky převede na cílení na okresy. Pokud jste okruhové cílení používali, raději si v novém rozhraní kampaně zkontrolujte, ať cílíte na správné okresy.
  • Kampaně se zpřehlední, aby bylo na první pohled jasné, o který typ kampaně se jedná. Navíc nebudou kampaně obsahovat záložky, které se daného typu netýkají. Opět je dobré si kampaně zkontrolovat, protože pokud jste např. u remarketingu měli omylem zaškrtnuto i cílení na vyhledávání (což nevadilo), po změně rozhraní se typ takové kampaně změní na kombinovanou (což nechcete).


2. Zkontrolujte si Sklik reklamy v obsahové síti
A když už máte Sklik otevřen, zkontrolujte si rovnou svoje reklamy v obsahové síti (tedy i remarketing). Přestože Sklik nabízí kombinované reklamy již několik měsíců, stále je řada inzerentů nepoužívá.
Dříve jste v obsahové síti Sklik mohli používat textové reklamy nebo nahrát vlastní grafické bannery. Nyní fungují reklamy pro obsahovou sít podobně jako v AdWords responzivní reklamy - stačí nahrát obrázek, logo a grafická reklama se podle rozměru reklamního prostoru vytvoří automaticky.
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Takže pokud jste kombinované reklamy ještě nezkusili, máte nejvyšší čas. Podle našich zkušeností fungují daleko lépe než předchozí formáty reklam.

3. Testování AdWords reklam pro vyhledávací síť
V novém AdWords rozhraní můžete snadno otestovat varianty textových reklam a zjistit jejich úspěšnost. Jako většina užitečných nastavení, i toto je trochu schované.
Musíte být na úrovni účtu nebo kampaní ve vyhledávání, jinak se vám volba nezobrazí. V menu úplně dole najdete volbu Koncepty a experimenty, zajímá vás třetí záložka Varianty reklam.
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

S nastavením testu si musíte trochu pohrát, pro začátek je nejsnazší jen prohodit nadpisy a sledovat statistiky. Samozřejmě pozor na to, aby všechny reklamy dávaly smysl i po prohození nadpisů (nebo provedení jiných změn).

Pro dnešek vše. Jestli jste ještě nezkusili naši bezplatnou on-line kontrolu AdWords, můžete ji vyzkoušet na této stránce.

Filip

Filip Hvízdal
Zakladatel MarketingPPC
filip@marketingppc.cz
 
 
 
Adresát: _t.e.s.t_@example.com
MarketingPPC s.r.o., Nové sady 988/2, 61400 Brno, Czech Republic
Tento email je obchodním sdělením od MarketingPPC s.r.o.
OdhlásitEmail Marketing by ActiveCampaign