Share
Co o nás Google ví a jak mu v tom zabránit? Plus nástroj pro usnadnění práce při tvorbě klíčových slov.

Vážení přátelé MarketingPPC, dnes pro vás mám dva tipy:

  1. Co o nás Google ví a jak mu v tom zabránit
  2. Nástroj pro usnadnění práce při tvorbě klíčových slov

1. Co o nás ví Google
Proč se na reklamy nepodívat z druhé strany - co o nás Google ví a co můžeme dělat, když mu vše prozrazovat nechceme?

Při používání služeb Google po sobě zanecháváme stopy, pomocí kterých se Google snaží zjistit, co nás zajímá, např. aby nám mohl ukazovat co nejlépe cílené reklamy.

Co vše Google zjistil o vašich zájmech můžete najít na této stránce: https://adssettings.google.com/
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Často zjistíte, že je tam i řada věcí, které vás až zas tolik nezajímají. Poznat něčí zájmy na základě jeho online chování není tak snadné.

Proto pokud si někdy lámete hlavu nad tím, proč vaše reklama zacílená na základě zájmů uživatelů nefunguje, toto může být jeden z důvodů.

Jestli nechcete, aby vám Google ukazoval reklamu na základě vašich zájmů, na stránce s přehledem zájmů je možnost personalizaci reklam vypnout.

Z čeho Google zjišťuje, co nás zajímá? Primárně z naší aktivity na webu, kterou podrobně mapuje. Co přesně o naší aktivitě Google sleduje najdete na této stránce https://myactivity.google.com/myactivity

Pokud vás trochu děsí, že Google ví, co jste hledali, které stránky jste navštívili, která Youtube videa jste shlédli nebo kde se pohybujete, můžete záznamy o aktivitě vymazat https://myactivity.google.com/delete-activity případně jednotlivé kategorie sledování rovnou vypnout https://myaccount.google.com/activitycontrols

Možná nejlepší pohled na celkové nastavení ochrany soukromí Google služeb naleznete zde https://myaccount.google.com/privacycheckup

2. Kombinátor klíčových slov
Kdo se snaží mít Google Ads nebo Sklik kampaně ve výborné formě, tráví spoustu času nad klíčovými slovy.

Víme, že klíčová slova by měla co nejpřesněji odpovídat tomu, co nabízíme - nebo ještě lépe řečeno tomu, co uživatelé hledají (klíčová slova, typy shody a další strategie si můžete zopakovat v tomto článku https://www.marketingppc.cz/google-ads/klicova-slova-google-ads/).

Pokud máme od jednoho produktu více značek nebo variant, vytváření všech kombinací je práce na dlouho.

Například tento seznam chvíli zabere:
+horské +kolo +scott
+horské +kolo +author
+horské +kolo +giant
+jízdní +kolo +scott
+jízdní +kolo +author
+jízdní +kolo +giant
+pánské +kolo +scott
+pánské +kolo +author
+pánské +kolo +giant


Samozřejmě může pomoci Excel nebo Google Sheets. Osobně dávám přednost tomuto jednoduchému online nástroji http://kombinator.org/, protože u něj si nemusím pamatovat žádné excelovské vzorečky :)
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Pokud si rozkliknete volbu SETTINGS, napravo můžete i vybrat typ shody, takže snadno vytvoříte kombinace třeba v modifikované volné shodě.


Pro dnešek vše. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, doporučuji zkusit naši bezplatnou online aplikaci na kontrolu Google Ads kampaní https://asistent.marketingppc.cz/asistent a odhalit, jak můžete kampaně sami vylepšit.

Přidali jsme do aplikace nedávno Alarmy a Doporučení - jestli máte malý Google Ads účet s útratou do 5000 Kč měsíčně, můžete tyto nástroje používat zdarma, stačí si na záložce Ceník aktivovat plnou verzi.

Filip

Filip Hvízdal
Zakladatel MarketingPPC
filip@marketingppc.cz
 
 
 
Adresát: _t.e.s.t_@example.com
MarketingPPC s.r.o., Nové sady 988/2, 61400 Brno, Czech Republic
Tento email je obchodním sdělením od MarketingPPC s.r.o.
OdhlásitEmail Marketing by ActiveCampaign