Share

Vážení přátelé MarketingPPC, dnes pro vás máme tři rychlé tipy:

  1. Připravte se na větší Google Ads reklamy
  2. Zkontrolujte si v Google Ads metriky pro mobily a AMP
  3. Vypněte automatické použití návrhů reklam u cizojazyčných kampaní

Jen pro pořádek, přestože pro většinu z vás to novinka není: před měsícem se Google AdWords přejmenovalo na Google Ads.

1. Opět více místa v textových Google Ads reklamách
Ještě před pár dny měly reklamy místo na 2 x 30 znaků ve dvou nadpisech, 80 znaků v popisu a 2 x 15 znaků v trase URL; tedy za předpokladu, že někde nemáte ještě staré reklamy s jediným nadpisem, což u čtenářů tohoto newsletteru pokládám za vyloučené:)

Nově máme k dispozici dalších 30 znaků pro třetí nadpis a 80 znaků pro druhý popis. Opět více místa na sdělení výhod vaší nabídky; opět možnost odlišit se od konkurence, která si této novinky všimne až za pár měsíců:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Nadpis 3 nebo Popis 2 se na menších displejích nemusí vždy zobrazit. Zásadní informace proto raději napište do prvních dvou nadpisů a prvního popisu.

Větší reklamy by měly být nyní dostupné ve všech Google Ads účtech. Pokud se vám při vytváření nebo editaci textové reklamy další řádky nabídnou, na nic nečekejte a své reklamy upravte.
AdWords Editor další řádky bohužel zatím neumí, takže pokud máte v účtu pár set reklam, bude lepší počkat na upgrade (pro ty co neznají - AdWords Editor je výborná pomůcka pro offline editaci Google Ads, pro větší účty skutečně nepostradatelná).

2. Google Ads metriky pro mobily a krátce k AMP
Není žádnou novinkou, že Google bere vyhledávání z mobilů hodně vážně. Pokud lidé váš web navštěvují často z mobilů, doporučuji uživatele mobilů nezanedbávat.
Stačí se podívat do Google Analytics (Publikum - Mobilní - Přehled) na tento report:

---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Máte podobně velké procento návštěv z mobilů? Za pomalý web nebo web, který není pro mobily přizpůsoben, vás může Google penalizovat (nejen v Google Ads, týká se i neplaceného vyhledávání). Daleko horší může být penalizace od návštěvníků vašeho webu - pokud je na mobilech pomalý nebo špatně vypadá, žákazníci odejdou ke konkurenci.

V novém Google Ads rozhraní můžete snadno zkontrolovat, jak si na mobilech vedete:

---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

V reportu Vstupní stránky najdete Skóre rychlosti na mobilech a Míru prokliku optimalizovanou pro mobily. V ideálním případě budete mít skóre rychlosti 10 a míru prokliku 100%.  

Třetí sloupeček se týká AMP (Accelerated Mobile Pages). Stručně řečeno, jedná se o zjednodušenou verzi webu, která obsahuje jen nezbytně nutné prvky a na mobilech se načítá rychlostí blesku. Náš web AMP používá, takže pokud jste na mobilu, https://www.marketingppc.cz vám skočí na AMP verzi (na PC se můžete na AMP verzi také podívat: https://www.marketingppc.cz/amp/

Pokud AMP nepoužíváte, zeptejte se svého webmastera, jestli pro vás mají smysl. Primárně jsou zajímavé pro firmy, které mají na webu hodně textu, například obsáhlejší blog. Pro e-shopy se spíš zatím nehodí, AMP mají svá omezení a může vám chybět řada důlěžitých integrací.

3. Automatické návrhy Google Ads reklam
Tento bod vás zajímá, jen pokud máte kampaně v angličtině, španělštině, portugalštině, němčině, francouzštině nebo italštině. Pro tyto jazyky nachystal Google drobný "zlepšovák", který má ovšem své mouchy.
Zlepšovák spočívá v tom, že Google sám vytvoří návrh nové textové reklamy a pokud jej do 14 dnů neodmítnete (nebo si vůbec nevšimnete, že nový návrh existuje), automaticky vám reklamu přidá do účtu. I kdyby automaticky vytvořená reklama byla gramaticky v pořádku, nemusí dávat smysl jako celek nebo nemusí obsahovat pro vás podstatné sdělení.
Já mám zatím dvě špatné zkušenosti - v jednom případě mi Google dal namísto prvního nadpisu jen URL propagovaného webu; docela zbytečné, když URL se v reklamě vždy zobrazuje na samostatném řádku. Ve druhém případě použil synonymum mnou použitého výrazu, které ale má poněkud jiný význam a propagovaný produkt pod tímto výrazem nikdo nehledá. Pro mě dostatečný důvod, abych nenechal Google přidávat reklamy automaticky. Automatické přidávání reklam je možné vypnout v nastavení účtu:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Zvolte v levém menu Všechny kampaně, v menu vedle klikněte na Nastavení, v horním menu na Nastavení účtu a u volby Návrhy reklam vyberte spodní položku.


Pro dnešek vše. Jestli jste ještě nezkusili naši bezplatnou on-line kontrolu Google Ads, můžete ji vyzkoušet na této stránce. V případě jakýchkoliv otázek ke Google Ads nebo obecně k PPC marketingu stačí odpovědět na tento e-mail, drobnější konzultace jsou u nás vždy zdarma.

Filip

Filip Hvízdal
Zakladatel MarketingPPC
filip@marketingppc.cz
 
 
 
Adresát: _t.e.s.t_@example.com
MarketingPPC s.r.o., Nové sady 988/2, 61400 Brno, Czech Republic
Tento email je obchodním sdělením od MarketingPPC s.r.o.
OdhlásitEmail Marketing by ActiveCampaign