Share
První tip vám může ušetřit dost peněz, druhý tip pomůže majitelům e-shopů s lepší orientací v Google Ads číslech.

Vážení přátelé MarketingPPC, dnes pro vás mám dva obsáhlejší tipy ke Google Ads a odkaz na nový článek na blogu.

První tip vám může ušetřit dost peněz, druhý tip pomůže majitelům e-shopů s lepší orientací v Google Ads číslech.

  1. Úprava nabídek zařízení v Google Ads
  2. Přidání sloupečku "Zisk" v Google Ads
  3. Článek o rozšíření reklam

1. Úprava nabídek zařízení v Google Ads
Jedno z nastavení, kde během pár minut můžete ušetřit klidně desítky procent nákladů. Podívejte se na tento obrázek:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Cena (= celkové náklady na kliknutí) je pro počítače a mobily skoro stejná, přitom u počítačů je přibližně o polovinu vyšší Hodnota konverze (= obrat v Kč). Stačí se podívat na poslední sloupeček, kde je poměr obratu a nákladů (lepší a srozumitelnější je sledovat zisk, proto v dalším bodě ukážu, jak si jej zobrazit).

Obrázek ukazuje statistiky pro e-shop. Pokud máte kampaň např. na sběr poptávek, můžete obdobně porovnat výkon zařízení podle ceny za konverzi.


K porovnání výkonu podle zařízení se dostanete přes volbu Zařízení v ikonce Segment:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Proč jsou na prvním obrázku mobily méně výkonné? Možností je více, obvyklí podezřelí jsou tři:
  1. Váš web je na mobilech pomalý nebo se špatně zobrazuje. V tom případě může být rozdíl ve statistikách daleko větší.
  2. Lidé se na mobilech a PC chovají jinak. Na mobilech často začnou obecným průzkumem trhu. Jakmile si udělají lepší představu o tom, co přesně chtějí, pro detailnější porovnání produktů se přesunou na větší obrazovku, kde i dokončí nákup.
  3. V obsahové síti (vč. remarketingu) je na mobilech až polovina kliknutí na reklamu omylem. Někdy se chcete dotknout prvku na obrazovce a mezitím se nad ním objeví reklama. Jindy reklamu chcete zavřít a netrefíte se. Však to určitě znáte z vlastní zkušenosti.

Co s tím udělat?
  1. Ujistit se, že je váš web přizpůsoben pro mobily. Nestačí uspokojit se pohledem na hlavní stránku webu. Projděte celý nákupní proces až po dokončení objednávky a ujistěte se, že po cestě nečíhají na návštěvníky z mobilů žádné nástrahy.
  2. I tady je potřeba mít splněn bod jedna - rychlý web, který lze dobře používat i na mobilech. Dalším krokem je snížení nabídek pro mobily. Pokud jsou hledání z mobilů spíše obecnější, budou mít nižší konverzní poměr a nezaslouží si stejně vysoké nabídky, jako konkrétnější vyhledávání z PC.
  3. Občas zkontrolujte výkon reklam v obsahové síti podle zařízení. Často se setkávám s tím, že přestože kampaň plní stanovené cíle, na mobilech je zoufale prodělečná. Potom je důvod výrazně snížit nabídky pro mobily nebo kampaně na mobilech vypnout úplně.

Úpravy nabídek pro jednotlivá zařízení najdete pro kampaně i reklamní sestavy v levém menu Zařízení:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Pokud některé zařízení chcete vypnout, můžete mu dát nabídku -100%. Stejně tak můžete zakázat zařízení v nastavení kampaně. Mimochodem, lepší je snížit nabídky u prodělečného zařízení než navýšit výdělečné. Pokud někde nabídky zvýšíte, Max. CPC přestane být skutečnou maximální možnou cenou za kliknutí. Potom se budete divit, proč za kliknutí platíte více než máte nastaveno a celkově bude správa nabídek méně intuitivní.

Jako ostatně nic v Google Ads, ani snížení nabídek u očividně prodělečného zařízení není tak jednoduché, buďte proto se změnami opatrní a kampaně sledujte.
Může se totiž stát, že snížíte nabídky prodělečných mobilů a najednou se propadnou obraty i z PC. Sezónnost? Nový konkurent na trhu? Nevhodné změny v kampaních? Anebo za to může snížení nabídek na mobilech? Možná se vaši zákazníci chovají tak, že vás nejprve najdou na mobilech, vaše nabídka je zaujme leč dokončí nákupní proces na PC.

A jedna aktuální poznámka - pokud jste u obsahové sítě spoléhali na vyloučení zobrazování v mobilních aplikacích, během září o ně přijdeme. Může to znamenat výzamnější nárůst "odpadních" kliknutí a s tím spojenou nutnost dalšího snížení nabídek pro mobily/tablety.


2. Vlastní Google Ads sloupeček pro zisk
Ať už sledujete Google Ads ukazatel "Hodnota konverzí / Cena" nebo si počítáte podíl nákladů na zisku (PNO), fakt je ten, že nejdůležitějším ukazatelem výkonu kampaní je jejich zisk. Google Ads tento sloupeček standardně nenabízí a ani nemohou, hranice ziskovosti je pro každou firmu jiná. Pokud ji znáte, kolonku pro zisk můžete do rozhraní snadno přidat:
---Pokud tady není obrázek, je potřeba obrázky povolit---

Video si můžete prohlédnout i na Youtube https://youtu.be/6KBd3xOgHys

Zatímco ukázat přidání sloupečku je snadné, se správným určení procenta ziskovosti vám moc neporadím. Neexistuje univerzálně platný návod. Do velké míry záleží na tom, co prodáváte a jak dobře se o své zákazníky staráte.
Pokud přivedete nového zákazníka přes Google Ads a on u vás bude dalších pět let pravidelně nakupovat, vyplatí se vám ztrátová Google Ads kampaň, opakované nákupy vygenerují dostatečný zisk.

3. Rozšíření reklam - článek na blogu
Jak v Google Ads získat víc kliknutí? Udělat větší a lákavější reklamu. Nejen s tím vám pomůže rozšíření reklam. Většina vaší konkurence rozšíření reklam Google Ads naplno nevyužívá... více si můžete přečíst v článku na webu: https://www.marketingppc.cz/google-ads/rozsireni-reklam-google-ads/

Pro dnešek vše. V případě jakýchkoliv otázek k online marketingu nebo k našim službám stačí odpovědět na tento e-mail, drobnější konzultace jsou u nás vždy zdarma.

Filip

Filip Hvízdal
Zakladatel MarketingPPC
filip@marketingppc.cz
 
 
 
Adresát: _t.e.s.t_@example.com
MarketingPPC s.r.o., Nové sady 988/2, 61400 Brno, Czech Republic
Tento email je obchodním sdělením od MarketingPPC s.r.o.
OdhlásitEmail Marketing by ActiveCampaign